U Ledenoj dvorani Pionir u Beogradu se od 11. do 14.maja održava najveće svetsko takmičenje u karlingu koje je Srbija ikada imala – SKT TURNIR JUBILEJA SRPSKOG KARLINGA (WCT SERBIAN CURLING JUBILEE BONSPIEL). Ulaz je slobodan i svi su pozvani. Više informacija o satnici (od 9 ujutro do 9 uveče se igra) možete naći na www.curling.rs
Takmičenje je u novoj i sve popularnijoj olimpijskoj disciplini – mešoviti parovi. Ekipu čini jedna dama i jedan muškarac.
Naš turnir će ugostiti 20 ekipa iz 13 zemalja. Dolaze nam ekipe iz SAD, Kanade, Rusije, Nemačke, Italije, Poljske, Slovačke, Češke, Slovenije, Mađarske, Moldavije, Republike Srpske (BiH) i Srbije.
Oni se takmiče u 4 grupe koje se neće zvati po abecednim slovima što je uobičajeno, već će svake godine grupe menjati nazive i tako promovisati srpsku kulturu, istoriju, nauku, turizam, geografiju, manifestacije…
Ove godine grupe se zovu po naseljima koja su se nalazila na mestu našeg glavnog grada: Vinča, Singidunum, Veligradon i Beograd.
Među igračima su osvajači medalja i učesnici Olimpijskih igara, svetskih i evropskih šampionata, evropskih olimpijskih festivala mladih.
Teren će u Pioniru praviti jedan od najboljih svetskih “ledadžija” Džon Heron iz Škotske, postojbine karlinga.
WCT u nazivu je skraćenica za World Curling Tour odnosno Svetski karling tur (SKT) organizaciju koja okuplja šezdesetak tunira u celom svetu na kojima se takmiče ekipe i klubovi, a ne reprezentacije. Svaki turnir, kao što je to u tenisu, nosi određeni broj poena. Turnir u Beogradu je serije 500, odnosno srednje veličine.
SVAKO JE POZVAN DA PROBA I NAUČI
Od 8. do 10. maja će na tom istom ledu svi zainteresovani građani moći da dođu i probaju i uče da igraju karling. Molimo sve zainteresovane da nam se prijave na mejl info@curling.rs
U tom periodu će se održati i Karling prvenstvo Srbije. Sve ove događaje organizuju zajedno Nacionalni savez za karling Srbije i Savez za karling Beograda pod nazivom “Nedelja karlinga” i time počinju obeležavanje 20 godina od uspostavljanja karlinga u Srbiji (i Crnoj Gori, kako se zvala tadašnja država).